Uit de pastorie 13-2018

De periode rond kerst is een tijd met veel sfeer en gezelligheid. Mensen branden kaarsen en de kerstboom staat in hun huis. Buiten zijn er de tuinen met sfeerverlichting. Velen besteedden  hun tijd aan familiebezoek. Ook in de kerk is het anders met de kaarsen achter de ramen en de kerstboom. Ik vind het toch wel wat hebben. Ook de kerkdienst is anders. Op kerstochtend zingt het mannenkoor Canta Libre uit Ten Boer mee en staan we stil bij de echte betekenis van kerst: de geboorte van de Messias (of Christus, dat is hetzelfde) Jezus. Zijn betekenis is dat God omziet naar de wereld en dat hij van ons houdt. Maar er zijn ook mensen voor wie kerst niet gezellig is. Zij voelen zich juist eenzaam. Ze voelen zich om allerlei redenen meer op zichzelf teruggeworpen. In Loppersum wordt er een maaltijd georganiseerd voor mensen die daar behoefte aan hebben. Deze wordt georganiseerd door  Helene Mantel en is op 25 december om 17:00 uur in Ons Dorpshuis aan de Wirdumerweg. Opgave kan bij Helene Mantel:  dorpsmaaltijd@gmail.com of 06-16800230. Opgave kan tot 20 december, maar misschien is er ook wat ruimte voor barmhartigheid.

Ds. Marco Roepers

De nieuwsbrief

Bijbelvers van de dag

Zie, God is mijn helper, de Heer is het die mijn leven draagt.

protestantse gemeente i.w. Vredekerk/Maarland